اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1319
 بازدید امروز : 18
 کل بازدید : 32178
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3595
اطلاع رسانی حقوقی

بخشنـامه یکسان سازی روند برگزاری کمیسیون معاملات و تنظیم قراردادها

 

در جهت یکسان سازی روند برگزاری کمیسیون معاملات و تنظیم قراردادها این بخشنامه از تاریخ ابلاغ لازم الرعایه می باشد لذا مقتضی است تمامی واحدهای تابعه شهرداری در جهت رعایت آن اقدام نموده و اداره حقوقی نظارت مستقیم بر موارد ذیل را به عهده داشته و موظف می باشد تخطی از موارد اعلام شده را به اینجانب گزارش نماید:

1-کلیه واگذاری ها اعم از بیع، اجاره، مناقصه و مزایده با رعایت تشریفات قانونی برگزاری مناقصه، مزایده می باشد.

تبصره: طرح موضوع در هیئت مدیره سازمانها جهت سپردن کار و یا اجاره املاک، فضاهای تبلیغاتی و... به اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع بوده و فاقد وجاهت قانونی بوده و صرفا با رعایت آئین نامه معاملات شهرداری و برگزاری مزایده امکانپذیر می باشد.

2-اخذ تضمین حسن انجام معامله صرفا موارد مندرج در ماده 35 آئین نامه معاملات شهرداری تهران از قبیل ضمانت بانکی یا اسناد خزانه یا اوراق قرضه دولتی می باشد و اخذ تضمین از قبیل چک، سفته و ... ممنوع می باشد.

3-تمدید قراردادهای پیمانکاری صرفا با ذکر دلایل توجیهی و قبل از انقضای مدت قرارداد و رعایت موارد مندرج در شرایط عمومی پیمان می باشد بدیهی است بعد از تاریخ انقضای مدت قرارداد تمدید نمی گردد و پاسخگوی عدم اقدام بموقع صرفا متوجه مدیر واحد       می باشد.

4-رفع هرگونه اختلاف در خصوص تفسیر مفاد قرارداد و یا عدم انجام تعهدات صرفاً از طریق اداره حقوقی می باشد و هرگونه اقدامی برخلاف قرارداد که خسارتی را متوجه شهرداری نماید. مسئول واحد مربوطه شخصاً پاسخگو می باشد.

5- فسخ قرارداد، تمدید قرارداد و ... صرفاً با ذکر دلایل توجیهی توسط اداره حقوقی صورت می پذیرد.

6-واگذاری پروژه ها از طریق فرمهای تنظیمی توسط واحدهای زیر مجموعه فاقد وجاهت قانونی بوده و کلیه این فرمها از درجه اعتبار ساقط می باشد و واگذاری صرفاً در قالب کمیسیونهای مقرر در آئین نامه معاملات شهرداری صورت می پذیرد.

7- کمیسیون معاملات مستقر در شهرداری مناطق یا سازمانها جزء زیر مجموعه های اداره حقوقی بوده که موظف به هماهنگی به اداره حقوقی می باشند.

8- باتوجه به تفویض اختیار ترک تشریفات به مناطق یا سازمانها از آنجائیکه تنها مرجع واگذاری یا عدم واگذاری پروژه کمیسیون ماده 14 آئین نامه معاملات (ترک تشریفات) مستقر در اداره حقوقی میباشد واحدهای تابعه صرفا در حدود مبلغ موردنظر پس از کسب موافقت کمیسیون مذکور مجاز به واگذاری می باشند.

کلیه واحدهای زیرمجموعه موظف به رعایت این بخشنامه می باشد مسئولیت پیگیری و تشخیص تخلف از موارد این بخشنامه بر عهده اداره حقوقی بوده که در صورت عدم رعایت موارد مندرج موظف به ارائه گزارش به اینجانب می باشد.

عباس امینی زاده

شهردار بندرعباس